5664 SORGULAMA ÜCRETİ NE KADAR?


5664 SORGULAMA ÜCRETİ NE KADAR?

5664 servisi Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi tarafından kullanıma açılmıştır. Araçlar hakkında detaylı şekilde sorgulama yapmanıza imkan tanıyan 5664 SMS servisi ücretli bir servistir. Yapılacak olan her sorgulama için 4 Türk Lirası hizmet ücretini ödemeniz gerekmektedir.

Üstelik ücret tek bir sorgulamaya mahsustur. Tüm operatörler tarafından geçerli olan 5664 numaralı servis sayesinde araç kaza sorgulama, araç hasar kaydı sorgulama, araç trafik sorgulama, araç kasko sorgulama gibi hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Üstelik araç değişen parça bilgisi dahi sms servisi üzerinden öğrenilebilmektedir. Bunun için ilgili sorgulamaları yapmanız yeterlidir.

Güncelleme Tarihi: 30.11.2015

5664 güncel işlem ücret 4 Türk Lirası olarak belirlenmiştir. Araçlar için sorgulama yapacak herkesin bu işlem ücretini ödemesi gerekmektedir. Üstelik konuyla ilgili önemli bir detay da her bir sorgulama için bu ücretin ödenmesidir. Sorgulamalarda araçlar ile ilgili bir konuda bilgi alınabildiği gibi tek bir sorgulamada birden fazla araç plakasının gönderilmesi de mümkün değildir.

sms

Bu nedenle kişilerin sorgulamalarını tek tek yapması gerekmektedir. Ücret tahsili ise hat üzerinden gerçekleştirilmektedir. Faturalı hatlarda ücret faturaya yansıtılırken, faturasız hatlarda bu ücret direk bakiyeden düşülmektedir. Bu bakımdan sorgulama işlemlerinde gerekli bakiyeye sahip olunması da önemli noktalar arasındadır. Sorgulama işlemlerinde kişilerin yukarıdaki resimde olduğu gibi şablon mesajlar göndermesi gerekmektedir. SBM sitesine giriş yaparak bu konuda güncel sorgulama türlerini görerek, buna göre mesaj gönderebilir ve araçlar hakkında bilgi alabilirsiniz.
Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

trafikcezasorgulama.net 2014 tüm hakları saklıdır.Sitede bulunan içerikler bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır.Sitemizin devlet kurum ve kuruluşlarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
örgü