ADIMA TESCİLLİ ARAÇ SORGULAMA


ADIMA TESCİLLİ ARAÇ SORGULAMA

Kişilerin adına ruhsat alınan ve noterden devri yapılan araçların kayıtları tutulduğu gibi online olarak sorgulamaya da açılmıştır. Böylece kişiler araç bilgilerine erişmek ve yasal durumun takibini yapmak için adıma tescilli araç sorgulama yapabilmektedir. E devlet üzerinden sunulan adıma tescilli araç sorgulama hizmeti sayesinde bu konuda tüm vatandaşlar güncel bilgi alabilmektedir.

Adıma tescilli araç sorgulama işlemleri sonuçlarında herhangi bir istenmeyen durum görüldüğü takdirde konuyla ilgili yetkili birimlere itirazda bulunulmalıdır. Bu bakımdan kişilerin herhangi bir mağduriyet yaşamaması adına sunulan online hizmetlerin kullanılması ve zaman zaman sorgulamaların tekrarlanması avantaja sağlamaktadır. Olası bir ihmalin fark edilmesi ile birlikte itiraz ve işlemlerin sonuçlanma süreci de kısa sürecektir.

1

E devlet araç sorgulama işlemlerinde kişilerin kendi üzerine tüm kayıtlı araçlarını görüntülenmesi sağlanırken, bu konuda ilk olarak üyelik girişinin yapılması gerekir. Üyelik girişi için e devlet sisteminde yer alan giriş formunun kullanılması yeterlidir. TC kimlik numarası ve e devlet şifresi kullanılarak giriş sağlanabilir.

Adıma tescilli araç sorgulama adlı uygulama sayfasına direk erişim sağlamak isteyen kişiler aşağıdaki bağlantıya tıklayabilir. Bağlantı aracılığı ile direk sorgulama sayfasına erişim sağlanacak ve kişilerden üyelik girişi istenecektir. Üyelik girişi sonrasında ise ekranda araç bilgileri yayınlanmaktadır. Kişiler sadece tek bir tık ve üyelik girişi ile adıma tescilli araç sorgulamasını yapabilmektedir.

<<SORGULAMA LİNKİ>>
Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

trafikcezasorgulama.net 2014 tüm hakları saklıdır.Sitede bulunan içerikler bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır.Sitemizin devlet kurum ve kuruluşlarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
örgü