ARAÇ PLAKASINA YAZILAN CEZA SORGULAMA


ARAÇ PLAKASINA YAZILAN CEZA SORGULAMA

Araç plakasına yazılan cezalar hakkında bilgi almak isteyen kişiler için araç plakasına yazılan ceza sorgulama hizmeti geliştirilmiştir. Sunulan bu hizmetler sayesinde kişilerin kolay bir şekilde bilgi alması amaçlanmaktadır. Üstelik sorgulama için kurumlara da gidilmesine gerek kalmadığından dolayı kişiler için büyük bir kolaylık sağlanmaktadır.

Araç Plakasına Yazılan Ceza Nasıl Sorgulanır?

Kişilerin araç plakasına yazılan ceza sorgulamasını yapabilmesi için ilk olarak e devlete giriş yapması gerekmektedir. E devlet giriş konusunda aşağıda yer alan hizmete tıklanması halinde direk siteye giriş yapılabilir. E devlet sorgulama sayfasında kişilerin ilk olarak üyelik giriş yapması istenir. Üyelik girişi sonrasında ise hizmet ekranında araç plakasına yazılan ceza sorgulama işlemlerinin sonucu direk yayınlanmaktadır.

E devlet üzerinden yapılan işlemlerde kişilerin üzerine kayıtlı araçlar için trafik cezası sorgulaması yapılarak sonuçlar yayınlanır. Bu bakımdan kişilerin plaka girerek herhangi bir ceza bilgisine ulaşması söz konusu değildir.

ceza

Araç plakasına yazılan ceza sorgulama işlemlerini yapan kişilere güncel bilgiler gösterilmektedir. Böylece sorgulama sonrasında mevcut durum hakkında bilgi alınmaktadır. Kişiler ceza bilgisi aldıktan sonra ise ödeme işlemlerini de yapabilir. Fakat bu konuda araç plakasına yazılan ceza sorgulamada olduğu gibi e devlet değil, GİB kullanılmalıdır. Araç plakasına yazılan ceza sorgulama işlemlerinde ücret verilmediği gibi GİB üzerinden yapılan sorgulamalarda da herhangi bir şekilde ücret alınmamaktadır.

<<SORGULAMA LİNKİ
Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

trafikcezasorgulama.net 2014 tüm hakları saklıdır.Sitede bulunan içerikler bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır.Sitemizin devlet kurum ve kuruluşlarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
örgü