ARAÇLARDA RENK DEĞİŞİKLİĞİ


ARAÇLARDA RENK DEĞİŞİKLİĞİ

Kara yollarında seyretme kabiliyeti olan araçlardan yapılan değişim ve yeni düzenlemelerin trafik tescil belgelerine işlenilmesi ve bu durumun belgelendirilmesi gerekmektedir. LPG dönüşümü, cam filmi kaplaması ve araç rengi değişimleri içinde aynı uygulama geçerlidir. Araçlarda renk değişikliği uygulamasının trafik tesciline işlenmesi işleminde bazı evraklar ve belgeler trafik tescil şubesi tarafından talep edilmekte olup, bu belgelerden birisinin dahi eksik olması durumunda işlem gerçekleştirilmemektedir.Araçlarda renk değişikliği tescillendirilmesi işlemlerinde istenilen belgeler:

1.  İşlemi talep ettiğini bildirir dilekçe

2.  2 adet araç trafik tescil ve müracaat formu (ek -1)

3.  Boya değişikliği ile ilgili boyanın gerçekleştiği kurum tarafından düzenlenen fatura

4.  Karayolları muayene istasyonundan renktespitinin gerçekleştiğine dair belge

Talep edilmektedir. Araçlarda renk değişimi uygulamalarında istenilen belgeler yukarıda sıralanmıştır. Bu belgeler aracın kayıtlı olduğu trafik tescil bürosuna teslim edilebileceği gibi herhangi bir trafik tescil bürosundan bu gibi işlemler gerçekleşebilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 30.11.2015

Araçlarda kişilerin çeşitli sebeplerden dolayı rengini değiştirilmesi gerekirken, renk değiştirmede dikkat edilmesi gereken tek nokta, yukarıdaki gibidir. Bu adımların eksiksiz bir şekilde yapılması ile birlikte kişilerin araçlarının yeni rengi ruhsata işlenecektir. Renk değişiklikleri sonrasında durumun belirtilmemesi halinde ise sorunlar yaşanacaktır.

arac

Araç renk değişimi yapıldıktan sonra gerçekleştirilecek ruhsat değişikliği ile birlikte araçların resmi açıdan bir sorun yaşaması söz konusu değildir. Bu değişikliklerin yapılmaması halinde araç sahipleri ceza alabilmektedir. Bu nedenle renk değişikliği sonrasında mutlaka işlemlerin yapılması gerekir.
Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

trafikcezasorgulama.net 2014 tüm hakları saklıdır.Sitede bulunan içerikler bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır.Sitemizin devlet kurum ve kuruluşlarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
örgü