BEYANLI TRAFİK CEZASI ÖDEME


BEYANLI TRAFİK CEZASI ÖDEME

İnternet üzerinde bulunan Gelir İdaresi Başkanlığı’nın online şubesi olan İnternet Vergi Dairesi sitesinden beyanlı trafik cezası ödeme işleminizi birkaç dakikada yapabilirsiniz.

Trafik kurallarının ihlalleri ya da diğer evrak işlemlerinden kaynaklı olarak yazılan tüm cezalarınızı ya da birden fazla ise istediğiniz kadarını kolayca ödeyebilirsiniz.  Beyanlı trafik cezası ödeme işlemi için İnternet Vergi Dairesi motorlu taşıt sorgulama ve kredi kartı ile ödeme ekranında plaka, eğer özel plaka ise özel plaka, T.C. kimlik numarası ya da vergi kimlik numarası ve tescil tarihi bilgilerini girmeniz gerekiyor.

Tamam butonu ile yaptığınız trafik ceza sorgulaması sonuç ekranında var olan tüm cezalarınızı ve trafik ceza tutarlarını görüntüleyebilir ve ödemesini kredi kartı ile kolayca yapabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 29.11.2015

Beyanlı trafik cezası ödeme gibi trafik cezası ödeme işlemlerinde kişilerin yararlanabileceği tek resmi kurum, GİB internet vergi dairesidir. Bu nedenle kişilerin GİB üzerinden işlemlerini yapması gerekmektedir.

ceza

Trafik cezası ödeme için için ilk olarak yukarıdaki ekrandaki işlemlerin yapılması gerekmektedir. Formun doldurulması sonrasında ise sistem tarafından trafik cezaları listelenecek ve kişilerin ceza konusunda bilgi alması sağlanacaktır. Ekrandaki ödeme adımlarının takip edilmesi ile birlikte trafik cezası konusunda kişilerin yapması gereken işlemleri yapması yeterli olacaktır. Üstelik yapılacak online işlemlerde kişilerin herhangi bir ek ücret vermesine de gerek yoktur. Sadece ceza miktarı ödenmesi yeterlidir.

BEYANLI TRAFİK CEZASI ÖDEME İÇİN : TIKLAYINIZ
Etiketler: , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. hamza diyor ki:

    trafik cezamı taksıtlendırıp odemek ıstıyorum ankara plaka oldugu icin antalyada yamamıyorum

Yorum Yaz

trafikcezasorgulama.net 2014 tüm hakları saklıdır.Sitede bulunan içerikler bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır.Sitemizin devlet kurum ve kuruluşlarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
örgü