ÇEVRE KİRLİLİĞİ PARA CEZASI


ÇEVRE KİRLİLİĞİ PARA CEZASI

Çevreyi kirletenlere karşı para cezası verilmektedir. Çevre kirliliği para cezası olarak tüm durumlara karşın ne kadar ceza verileceği belirlenmiştir.

Buna göre kişilere verilecek çevre kirliliğe para cezası şöyledir;

  • Konutlarda gürültü yapan kişilere; 400 TL ile 700 TL arasında
  • Gürültü yapan araç sahiplerine 200 TL ile 2 bin 321 TL arasında
  • Uygun olmayan şekilde atıkları toprağa gömenlere 24 bin TL ile 46 bin TL arasında
  • Yer altı sularını ve kaynaklarını atıklarla kirletenlere 48 bin TL ile 93 bin TL arasında

Belirtilen cezalar minimum ve maksimum limitleridir. Çevreye everilen tahribata göre cezalarda maksimum cezalar verilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 25.11.2015

Çevre kirliliği ile mücadelede özellikle belediyeler tarafından çalışmalar yürtülmektedir. Özellike yoğun olarak çöp atılan  bölgelerde kameralı sistemlerin kurulması ile birlikte hem bölgede güvenlik sağlanmakta hem de çevreye atıklarını bırakarak kirlilik yaratan kişilerin ceza alması sağlanmaktadır. Sistemde kamera ile izlenme yapıldığından dolayı kişilerin yaptığı ihlaller de kolay bir şekilde kayıt altına alınabilmektedir. Bu bakımdan kişilerin yapacağı işlemlerde dikkatli olması gerekmektedir.

cevre

Hafriyat gibi atıkların dahi belirlenen alanlara dökülmesi zorunludur. Bunun gibi atık ve çöp işlemlerinde mutlaka belirlenmiş prosedürlere uyulması ve işlemlerin bu şekilde yapılması gerekmektedir. Aksi halde yukarıda belirtilenler doğrultusunda kişilere verilecek cezalar oldukça yüksek olacak ve çok daha makul bir şekilde yapılabilecek işlemler yerine yüksek cezaların ödenmesine sebebiyet verilecek. Bireysel ya da kurumlar, herkes için belirtilen kurallar geçerlidir.
Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

trafikcezasorgulama.net 2014 tüm hakları saklıdır.Sitede bulunan içerikler bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır.Sitemizin devlet kurum ve kuruluşlarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
örgü