E DEVLET PLAKA SORGULAMA


E DEVLET PLAKA SORGULAMA

E devlet kapısı üzerinden sunulan hizmetler arasında trafik ile ilgili sorgulamalar da yer almaktadır. Araçların ruhsat bilgilerinin öğrenilebileceği e devlet plaka sorgulama hizmeti sayesinde tüm vatandaşlar için kolay bir şekilde araç sorgulama yapılması mümkündür. E devlet plaka sorgulama için gerekli ola tek şey, e devlet kapısı üyeliğinin olmasıdır. Üyelik oluşturulduktan sonra istenilen zamanda online olarak e devlet kapısına giriş yapılarak e devlet plaka sorgulama yapılabilir.

E devlet plaka sorgulama kapsamında hizmet ekranında yer alan bölümü vatandaşların plakasını girmesi gerekmektedir. Plaka girildikten sonra ise sistem tarafından ilgili araç için bilgiler yayınlanacaktır. Bu sayede e devlet plaka sorgulama yapan kişiler de yayınlanan bilgiler üzerinden kolay bir şekilde bilgi sağlayabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 26.11.2015

Tamamen ücretsiz olarak sunulan e devlet plaka sorgulama hizmetinde araç sahiplerinin bilgileri yayınlanmamaktadır. Bu nedenle herhangi bir şekilde güvenlik yönünden sorun olmadan sadece araçlar üzerinden sorgulama yapılabilmedir.

arac

E devlet plaka sorgulama yapıldıktan sonra öğrenilecek en önemli bilgiler, araçların çalıntı olup olmadığı ile araçların üzerinde herhangi bir rehin kararının olup olmadığıdır. Vatandaşların kolay bir şekilde erişebileceği bu bilgiler sayesinde yapılacak olan işlemler için hakkında bilgi sağlanabilir. Özellikle ikinci el araç alacak olan kişiler için e devlet plaka sorgulama hizmeti çok yararlı olacaktır. Sorgulama ile herhangi bir mağduriyet yaşanması önlenecektir.

E DEVLET PLAKA SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ
Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

trafikcezasorgulama.net 2014 tüm hakları saklıdır.Sitede bulunan içerikler bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır.Sitemizin devlet kurum ve kuruluşlarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
örgü