EDS CEZA SORGULAMA


EDS CEZA SORGULAMA

Karayollarında daha modern ve daha güvenli bir sürüş sağlayabilmek amacı ile oluşturulan EDS yani Elektronik Denetleme Sistemi, kuraldışı sürüş yapana, trafik kurallarını ihlal eden sürücülerin anında tespitiyle ceza uygulaması mantığı ile çalışmaktadır.

Bu kapsamda bu belirtmiş olduğumuz sebeplere bağlı olarak EDS ile ceza yazılan araç sahipleri EDS ceza sorgulama işlemleri online olarak yapabiliyor. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internette yer alan İnternet Vergi Dairesi şubesi üzerinden EDS cezaları sorgulanabiliyor.

EDS ceza sorgulama işlemi için İnternet Vergi Dairesi sitesinde bulunan motorlu taşıt sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme sayfasında plaka, T.C. kimlik numarası veya vergi kimlik numarası ve tescil numarası bilgilerinin eksiksiz olarak girilmesi ile EDS cezalarının miktarları ve ödeme programları öğrenilebiliyor.

Güncelleme Tarihi: 27.11.2015

EDS ceza sorgulama işlemlerinde aynı zamanda trafik cezalarını öğrenilmektedir. Bu bakımdan trafik cezası sorgulama işlemlerinin yapılması yeterli olacaktır. Elektronik denetleme sistemleri ile hata yaptığı tespit edilen araçlara trafik cezası kesilmektedir. Trafik cezası ise aşağıdaki bağlantı üzerinden yapılacak işlemler ile öğrenmilebilmektedir.

GİB

Üstelik cezaların olup olmadığını öğrendikten sonra direk ödeme işlemlerine de geçiş yapılabilir. Bu konuda kişilerin ödeme işlemlerinde kredi kartı kullanması gerektiğin unutmaması gerekir. Sadece kredi kartı ile ödeme alındığından dolayı cezaların da kart üzerinden ödenmesi gerekmektedir. Ceza bilgilerini öğrendikten sonra ödeme yapılarak, ceza konusundaki tüm işlemler de tamamlanabilir.

EDS CEZA SORGULAMA İÇİN : TIKLAYINIZ
Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. hafize doğan diyor ki:

    Merhaba şu anda yolda seyir halindeyiz ve emniyet şeridi ihlali hep yapılıyor.Bu ihlalleri görüntüleyince nereye yollamamıź gerekli

Yorum Yaz

trafikcezasorgulama.net 2014 tüm hakları saklıdır.Sitede bulunan içerikler bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır.Sitemizin devlet kurum ve kuruluşlarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
örgü