EGM TRAFİK CEZA VE OTOPARK SORGULAMA


EGM TRAFİK CEZA VE OTOPARK SORGULAMA

EGM trafik cezası ve otopark sorgulama işlemi için ilk olarak Emniyet Genel Müdürlüğü web sitesi olarak hizmet veren www.egm.gov.tr adresine giriş yapmak gerekir.

Ceza sorgulama butonu seçildikten sonra karşınıza gelecek sayfada sorgulama yapacak kişinin adını, soyadını,  tc kimlik numarasını ve doğum yılını yazarak doğrulama yapması gerekmektedir.

Kimlik doğrulama yaparak doğrula butonuna basılır ve sonrasında açılan ekranda sorgulama seçenekleri gösterilmektedir. Bunlar;

a- Araç palakasına yazılan ceza sorgulama

b- Sürücü belgesine yazılan ceza sorgulama

c- Tüzel kişi ceza sorgulama

d- Otoparka çekilen araç ceza sorgulama

Sıraladığımız şıklardan sizin aradığınızı seçerek trafik ceza sorgulama işlemini yapılır. Trafik ceza ve otopark sorgulama işlemi gerçekleştirmek için sorgulama yapmak istediğiniz seçeneğe tıklayarak karşınıza gelen sayfada gerekli bilgiler olan plaka numarası, sürücü belgesi bilgileri ve tüzel kişiliğe ait bilgileri girerek borç ve ceza sorgulama işlemini öğrenebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 29.11.2015

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından sunulan hizmetler yenilerek, aynı şekilde vatandaşların kullanımına sunulmuş durumdadır.Belirtilen avantajlardan yararlanmak için sizler de online olarak uygulamaları kullanabilirsiniz.

ceza

Yapılacak işlemlerde ilk ekran yukarıdaki gibi olacaktır. Bu bölümden yapılacak seçimler sonrasında sadece trafik cezası sorgulama ve ödeme işlemleri için değil, diğer trafik işlemleri de kolay bir şekilde yapılabilecektir. Bu açıdan kişilerin işleri oldukça kolaydır. Formların doldurulması ile birlikte bilgilere ulaşılabilir.

EGM TRAFİK CEZA VE OTOPARK SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ
Etiketler: , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. tahiryurtsever diyor ki:

    araçın trafik cezası varmı?

  2. hava gümüşoğlu diyor ki:

    trafik cezalarımı öğrenmek istiyorum

Yorum Yaz

trafikcezasorgulama.net 2014 tüm hakları saklıdır.Sitede bulunan içerikler bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır.Sitemizin devlet kurum ve kuruluşlarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
örgü