EHLİYETSİZ ARAÇ KULLANMA CEZASI


EHLİYETSİZ ARAÇ KULLANMA CEZASI

Kişilerin araç kullanma konusunda ehliyetsiz bir şekilde trafiğe çıkmasında ceza gerektiren bir davranış işlenmektedir. Kişilerin bu tür durumların tespit edilmesi halinde trafik cezası verilmektedir. Ehliyetsiz araç kullanma cezaları oldukça yüksek cezalardandır ve bu nedenle kişilerin kesinlikle ehliyetsiz bir şekilde araç kullanmaması gerekmektedir. ehliyetsiz olarak araç kullanan kişilerin tespit edilmesi halinde ihmalin işleniş sayısına göre ceza verilmektedir. Ehliyetsiz araç kullanma cezaları ise şöyledir;

  1. cezada 844 TL ödenmesi gerekirken erken ödeme imkanı ile 633TL ödenmesi yeterlidir.
  2. ceza 1058 TL ödenmesi gerekirken erken ödeme imkanı ile 793,5 TL ödenmesi yeterlidir.
  3. cezadan sonrasında 1698 TL ödenmesi gerekirken, erken ödeme imkanı ile 1273,5 TL ödenmesi yeteridir.

Ehliyetsiz araç kullanma cezası da yukarıda belirtilen cezalar kişilere verilmektedir. kişilerin trafik cezaları için erken ödeme indirimi bulunduğu için 15 günlük süre içerisinde ceza verilmesi halinde belirtilen miktarların ödenmesi yeterli olacaktır. Erken ödeme imkanından yararlanmak isteyenlerin 15 gün geçirmemesi gerekirken eğer 15 günlük süre geçilirse bu konuda erken ödeme indiriminden yararlanması söz konusu olmayacaktır.
Kişilerin cezaları ile ilgili bilgi alma noktasında online olarak sunulan hizmetleri de kullanması mümkün olduğundan dolayı kişiler ehliyetsiz olarak kesilen trafik cezaları içinde online olarak bilgi kalabilmektedir. Bu sayede online olarak dahaki ödemeler yapılarak cezanın kapatılabilmesi mümkündür.

arac
Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

trafikcezasorgulama.net 2014 tüm hakları saklıdır.Sitede bulunan içerikler bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır.Sitemizin devlet kurum ve kuruluşlarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
örgü