ELEKTRONİK CEZA NASIL KESİLİR?


ELEKTRONİK CEZA NASIL KESİLİR?

Trafikte denetimlerin arttırılması ve kolay bir şekilde hata ve ihmallerin tespit edilmesi için elektronik sisteme geçilmiştir. Elektronik sistemde kişilerin yaptığı hatalar kameralar aracılığı ile izlenerek tespit edilmektedir ve pek çok elektronik sistemde herhangi bir görevlinin durmasına gerek kalmadan ihmaller tespit edilebilmektedir.

Elektronik sistemlerinde hız, hatalı park gibi durumlar tespit edilmektedir. Bu bakımdan plaka üzerinden elde edilen veriler sayesinde araç sahiplerine ceza kesilebilmektedir. Elektronik sistemlerin en çok ceza kestiği nokta, hız ihlalidir. Özellikle şehir içlerinde kullanılan kameralar ile iki nokta arasındaki hız limiti ya da belli noktadan geçerken hız limiti belirlenmekte ve elektronik sistemi tarafından araçlar incelemektedir

İncelemeler doğrultusunda kişilerin ihmal yapması halinde plaka üzerinden direk ceza kesilmektedir. Elektronik sistemleri aynı zamanda görüntü de alabildiği için kişilerin itiraz etmesi halinde bu belgeler de ibraz edilebilmektedir. Bu bakımdan alınan cezalar kesin olduğu gibi bazı durumlarda kişilerin özel durum sunabilmesi de mümkündür. Kişilerin elektronik sistem cezaları ile ilgili bilgi alabilmesi için normal ceza sorgulama yapması yeterlidir.
Etiketler: , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. engin diyor ki:

    06dm8833 plakali aracta ön ve arkada polis isigi ve siren vardi beni zor durumda birakti acaba polismiydi bilmek istiyorum

Yorum Yaz

trafikcezasorgulama.net 2014 tüm hakları saklıdır.Sitede bulunan içerikler bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır.Sitemizin devlet kurum ve kuruluşlarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
örgü