FSM CEZA SORGULAMA


FSM CEZA SORGULAMA

İstanbul’da otoyol ve köprülerden geçiş için gerekli olan geçiş ücretinin verilmesi gerekir. Özel HGS gibi abonelik gerektiren şeritleri kullanan kişilere ceza verilebilmektedir. Bu konuda FSM ceza sorgulama yaparak kişilerin herhangi bir ceza alıp almadığı öğrenebilir.

FSM ceza sorgulama işlemlerinde PTT tarafından oluşturulan HGS portalının kullanılması gerekir. Portal üzerinden yapılacak kaçak geçiş ihlali sorgulaması ile birlikte ilgili plakaya ait herhangi bir ceza olup olmadığı görüntülenebilir. FSM ceza sorgulama işlemleri ücretsiz bir şekilde yapılabilir. Bu açıdan sizler de HGS portalı üzerinden istediğiniz zaman plaka no ile sorgulama yapabilirsiniz.

Abone olmadan HGS şeritlerini kullanan kişilere verilecek olan ceza geçiş ücretinin 11 katıdır. Bu açıdan vatandaşların herhangi bir ceza almaması için HGS abonesi olmadan bu şeritleri kullanmaması gerekir. Yapılacak olan işlemler sayfası ile sizler de bu konuda avantaj sağlayabilir ve sorgulama yaparak cezanızı kontrol edebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 25.11.2015

Ceza sorgulama işlemlerinde FSM ceza gibi ek işlemlerin yapılmasına gerek kalmadığı gibi yapılacak sorgulamalar sonucunda tüm gişelerden yapılmış kaçak geçişler hakkında bilgi alınabilir.

kgs

Yapılacak sorgulamalarda herhangi bir ücretin alınmayacak olması da herkesin kolay bir şekilde ceza konusunda bilgi almasını sağlamaktadır. HGS PTT müşteri hizmetleri sitesi üzerinden kişilerin abone olup olmaması önemli olmaksızın sorgulama ile ceza durumu kontrol edilebilir. Bu imkandan sizler de yararlanabilirsiniz.

FSM CEZA SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ
Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

trafikcezasorgulama.net 2014 tüm hakları saklıdır.Sitede bulunan içerikler bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır.Sitemizin devlet kurum ve kuruluşlarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
örgü