GİB HACİZ SORGULAMA


GİB HACİZ SORGULAMA

GİB haciz sorgulama işlemini gib.gov.tr adresinden borç sorgulama servisi aracılığı ile yapabiliriz. Borçlu kişinin mal ve haklarına icra müdürlüğü tarafından el konulmasına icra denir. E-haciz ise, kişinin ödemesi gereken meblağı vaktinde ödememesi sonucu alacaklı tarafından icraya verilmesi durumunda, mahkeme kararları ile borcunu ödemeyen kişinin malına, maaşına, emekli maaşına veya herhangi bir gelirine geçici bir süreliğine el konulmasıdır.

Malına el konulan borçluya öncelikle ödeme emri verilir, belirlenen süre zarfında borçlu borcunu ödediği takdirde haczedilen malları borçluya geri verilir. Alacaklılar icra takibi sistemi ile borçlular ise internet vergi dairesi sisteminden haciz sorgulamasını yapabilirler. Gelir İdaresi Başkanlığının resmi web sitesinden internet vergi dairesinde online bir şekilde borç bilgilendirme servisini kullanabiliriz.

Haciz sorgulama işlemi için yapmamız gerekenler, TC kimlik no bilgisini girmek ve sonra sırasıyla, Nüfus cüzdanı seri no, Annenizin /  Babanızın / Eşinizin / Çocuğunuzun TC Kimlik Numarasını veya Annenizin Kızlık Soyadını ve resimde gördüğünüz Güvenlik kodunu doldurarak tamam butonuna tıklıyoruz. Böylece haciz sorgulama işleminiz gerçekleşmiş oluyor. Adınıza açılmış herhangi bir haciz cezasının olup olmadığını öğrenebilir, haciz işlemlerinizin takibine bakabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 30.11.2015

GİB e haciz gibi işlemlerin kullanılabilir durumda olması, kişilerin kurumlar yerine online olarak işlem yapmasını ve bilgi almasını sağlamaktadır.

borc

Sorgulama yapılacak sayfa yukarıdaki gibidir ve formun doldurulması ile borçların güncel durumu görüntülenebilir.

GİB E-HACİZ SORGULAMA İÇİN : TIKLAYINIZ
Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

trafikcezasorgulama.net 2014 tüm hakları saklıdır.Sitede bulunan içerikler bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır.Sitemizin devlet kurum ve kuruluşlarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
örgü