HGS CEZA SORGULAMA


HGS CEZA SORGULAMA

Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yeni geçilen geçiş sistemi olan Hızlı Geçiş Sistemine ilişkin olarak geçiş ihlali gerçekleştiren araç sürücülerine idari para cezası uygulanmaktadır.

Caydırıcı nitelik taşıyan bu para cezası ise HGS ücreti hariç 10 katı olarak uygulanıyor. Karayolları Genel Müdürlüğü’nün online hizmet sayfalarından birisi olan OGS-HGS geçiş ihlali sorgulama sayfasında birkaç dakika içerisinde HGS ceza sorgulama işleminizi yapabilirsiniz.

HGS ceza sorgulama işlemi için Karayolları Genel Müdürlüğü’nün OGS-HGS geçiş ihlali sorgulama sayfasında aracınızın plaka numarasını girmeniz gerekiyor.

Bu bilgiyi doğru olarak girerek, internet üzerinden online olarak, günün herhangi bir saatinde kolayca aracınızın HGS cezası olup olmadığını ve varsa ne kadar olduğunu detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 30.11.2015

Kişilerin ceza sorgulamasından kaçak geçişe kadar yapabileceği tüm işlemleri tek bir portal üzerinden yapması gerekmektedir. Bu bakımdan aşağıdaki bağlantı ile sisteme erişim sağladıktan sonra kolay bir şekilde sizler de güncel durumunuz hakkında bilgi alabilirsiniz.

KACAK

HGS işlemlerinde yukarıdaki geçiş ihlali sorgulama formu kullanılmaktadır. Bunun için aşağıdaki bağlantıyı kullanarak direk ilgili sorgulama sayfasına giriş yapabilirsiniz. Üstelik yapılacak sorgulama işlemlerinde sadece plaka bilgisi yeterli olmaktadır. Bu açıdan plaka üzerinden kolay bir şekilde sorgulama yapılarak güncel bilgilere ulaşılabilir. Üstelik tamamen ücretsiz olarak işlemler gerçekleştirilmektedir. Bu bakımdan ihtiyaç halinde kolaylıkla kullanılabilir ve işlem yapılabilir. Siz de bu imkandan yararlanabilirsiniz.
Etiketler: , , , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. serefyilmaz diyor ki:

    1 haftadır ulaşmaya çalışıyorum ulaşamıyorum plaka cezası nekadar olduğunu öğrenmek istiyorum bana donus yapma şansınız olursa sevinirim saygilarimla

  2. şahin erol diyor ki:

    hgs borcu sorgulama

Yorum Yaz

trafikcezasorgulama.net 2014 tüm hakları saklıdır.Sitede bulunan içerikler bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır.Sitemizin devlet kurum ve kuruluşlarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
örgü