HGS CEZASI NEREYE ÖDENİR?


HGS CEZASI NEREYE ÖDENİR?

Türkiye’de karayollarında aktif olarak kullanılmaya başlanan Hızlı Geçiş Sistemi ile birlikte trafikte yeni bir dönem başladı. Araç sürücülerinin köprü ve otoyol ücretli geçiş noktalarında araçlarını durdurma ve kart okutma gibi çeşitli uygulamalar ile uğraşmak zorunda kalınmasının önüne geçilmesini sağlayan ve aynı zamanda da destek hizmetleri ile pek çok konuda daha modern hizmetler alabilme imkanı sağlayan HGS aktif olarak kullanılıyor. Türkiye genelinde milyonlarca araç sürücüsü HGS kart kullanıcısı konumunda yer alıyor. Ön ödemeli bir sistemde çalışan HGS kapsamında araç sürücülerinin HGS kartlarında bakiye kalmaması durumunda gişeden yaptıkları geçişlerde ücret tahsilat edilemediğinden geçiş ihlali gerçekleştirilmiş olabiliyor.

1

HGS Geçiş İhlali Sorgulama

Hızlı Geçiş Sistemi kapsamında araç sürücülerinin HGS gişelerinde bakiye yetersizliği başta olmak üzere pek çok sebep dolayısıyla gerçekleştirilen yasa dışı geçişlerde Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından HGS geçiş ihlali cezası uygulamaları gerçekleştiriliyor. Araç sürücüleri internete erişim sağlayabildikleri her yerden HGS geçiş ihlali sorgulama ile herhangi bir yasadışı HGS geçişlerinin olup olmadığını veya olan HGS geçişlerinden kaynaklı aldıkları HGS geçiş ihlali cezasının ayrıntılarını görebiliyor. HGS geçiş ihlali sorgulama işlemleri PTT Genel Müdürlüğü’nün PTT HGS Müşteri Hizmetleri web portalındaki ‘geçiş ihlali sorgula ekranından yapılabiliyor. Bu ekranda sadece araç plaka bilgisinin girilmesi, plakaya yazılan herhangi bir HGS geçiş ihlali cezasının olup, olmadığı öğrenilebiliyor.

HGS Cezası Ödeme

HGS kart kullanıcısı olan araç sürücüleri HGS geçiş ihlali cezalarının ödemelerini tüm Türkiye’deki PTT şubeleri veya bankalar aracılığıyla gerçekleştirebiliyor.
Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

trafikcezasorgulama.net 2014 tüm hakları saklıdır.Sitede bulunan içerikler bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır.Sitemizin devlet kurum ve kuruluşlarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
örgü