KAZALI ARAÇ SORGULAMA


KAZALI ARAÇ SORGULAMA

Araçların kaza yapıp yapmadığını öğrenmek için araç hasar sorgulama yapılabilir. Bu imkan ile birlikte kazalı araç sorgulama kapsamında araçların kaza yapıp yapmadığı öğrenilerek araç hakkındaki işlemler bu doğrultuda yapılabilmektedir. Kazalı araç sorgulama hizmetleri için Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden hizmet alınmalıdır. Alınacak olan hizmet ile birlikte ise aracın yaptığı tüm kazalar ekranda yer alacak ve kullanıcılar bu sayede bilgilenecektir

Kazalı araç sorgulama işlemleri için araç plakasının yazılarak 5664’e gönderilmesi gerekmektedir. Fakat bu konuda işlem yapacak vatandaşların hizmetin ücretli olduğunu da unutmaması gerekmektedir. Her bir kazalı araç sorgulama hizmeti 4 TL ile ücretlendirilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 26.11.2015

Araç kazası için belirtilen sorgulamanın resimli anlatımı aşağıdaki gibidir;

arac

Yapılacak sorgulamada boşluk bırakılmaması ve büyük harflerle plakanın yazılması gerekmektedir. Doğru bir şekilde gönderilecek mesaj sonrasında kişilere araçların kaza raporu iletilecektir. Böylece hangi tarihlerde kaza yaptığı, bu kazaların ne kadarlık bir hasar yarattığı gibi tüm detaylar görülebilmektedir. Bu bakımdan kolaylık sağlanmış ve araçların her türlü bilgisine ulaşılması mümkün kılınmıştır. Sizler de belirtilen adımları takip ederek araçların kaza konusundaki güncel bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Fakat belirtildiği gibi hizmetlerin ücretli bir şekilde kullanıma sunulması, kişileri kısıtlamaktadır. Özellikle birden fazla araç hakkında sorgulama yapmak isteyen kişiler için bu durum sakıncalı olmaktadır. Fakat gerekli ücretin karşılanması halinde istenildiği gibi sorgulama yapılarak araçların kaza durumları öğrenilebilir.




Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

trafikcezasorgulama.net 2014 tüm hakları saklıdır.Sitede bulunan içerikler bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır.Sitemizin devlet kurum ve kuruluşlarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
örgü