PLAKADAN KİŞİ SORGULAMA


PLAKADAN KİŞİ SORGULAMA

Araç plakası üzerinden pek çok konuda bilgi alınabildiği gibi sunulan hizmetler arasında herhangi bir şekilde araç sahibi hakkında bilgi alınamamaktadır. Vatandaşların bilgi güvenliğinin sağlanması adına bu şekilde bir hizmet sunulmazken, bu verilere sadece yetkili kişiler ulaşabilmektedir.

Bu sebepten dolayı da herhangi bir şekilde plakadan kişi sorgulama yapılamamaktadır. Plakadan kişi sorgulama yapmak isteyen kişilerin kişi bilgisi dışındaki tüm işlemleri için online olarak bilgi alması mümkündür. Hizmetlerde sadece plaka bilgisinin girilmesi yeterlidir. E devlet kapısı, Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden araç sorgulama yapılabilir. Tüm vatandaşlar için araç sorgulama yapılması mümkündür. Bu sayede gerekli olan hasar ve diğer bilgilere erişim sağlanabilir.

Güncelleme Tarihi: 26.11.2015

Plakadan hangi bilgilere ulaşılabilir noktasında, ayrılacak tek sorgulama işlemi plakadan kişi bilgi öğrenmedir. Plakadan kişi bilgisi öğrenme noktasında yukarıda belirtilen bilgiler geçerli olurken, e devlet üzerinden yapılacak araç sorgulama işlemleri sonrasında kişilerin kişi bilgisi olmasa da araçların pek çok konuda resmi bilgisine ulaşılmasını sağlayacaktır.

arac

Online olarak yapılacak işlemlerde kişilerin herhangi bir sorun yaşamaması adına doğru plakayı girmesi ve sorgulama yapmadan önce e devlet üyelik girişi yapması gerekmektedir. Böylece herhangi bir sorun yaşanmayacağı gibi araçların sonuç bilgileri üzerinden kolayca inceleme yapılacaktır. Sonuçlar arasında kişilerin araçların çalıntı durumundan araçlar üzerinde herhangi bir hak mahrumiyeti olup olmadığına kadar bilgi alması mümkündür.
Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

trafikcezasorgulama.net 2014 tüm hakları saklıdır.Sitede bulunan içerikler bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır.Sitemizin devlet kurum ve kuruluşlarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
örgü