PLAKADAN TRAFİK CEZASI SORGULAMA


PLAKADAN TRAFİK CEZASI SORGULAMA

İnternette yer alan Gelir İdaresi Başkanlığı’nın online merkezi İnternet Vergi Dairesi sitesinde birkaç dakikada plakadan trafik cezası sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Trafik kurallarının ihlalleri ya da diğer evrak işlemlerinden kaynaklı olarak yazılan tüm cezalarınızı detaylı şekilde öğrenebilirsiniz.

Plakadan trafik cezası sorgulama işlemi için İnternet Vergi Dairesi motorlu taşıt sorgulama ve kredi kartı ile ödeme ekranında plaka, eğer özel plaka ise özel plaka, T.C. kimlik numarası ya da vergi kimlik numarası ve tescil tarihi bilgilerini doğru şekilde girmeniz gerekiyor.

Bu bilgilerin girişinin ardından son olarak tamam butonu ile yaptığınız trafik ceza sorgulaması sonuç ekranında var olan tüm ceza ya da cezalarınızı görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz sadece bir cezayı ya da tümünü online olarak kredi kartı ile ödemesini yapabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 27.11.2015

Plaka üzerinden yapılacak trafik cezası sorgulama işlemlerinde aşağıdaki bağlantıdan giriş yapıldıktan sonra formun doldurma işlemlerine geçiş yapılmalıdır. Formun doldurulması noktasında ise doğru bilgilerin kullanılması ve sistem üzerinden ceza bilgilerine erişim sağlanmalıdır.

ceza

Ceza bilgilerinin yayınlanması sonrasında ise sistem tarafından cezalar ile ilgili tüm detaylar da öğrenilecektir. Bu bakımdan kişilerin trafik cezalarına dair herhangi bir soru işareti kalmayacaktır. Sizler de cezalar için belirtilen adımları takip edebilri ve kolay bir şekilde bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Üstelik ceza sorgulama sonrasında erkanda cezaların ödenmesi için ödeme bölümleri de yer almaktadır.

PLAKADAN TRAFİK CEZASI SORGULAMA İÇİN : TIKLAYINIZ
Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 2 yorum yapıldı:

  1. muhammed diyor ki:

    Trafik cezam varmi ogrenebilirmiykm

  2. ismail çomak diyor ki:

    Trafik cezam varmı

Yorum Yaz

trafikcezasorgulama.net 2014 tüm hakları saklıdır.Sitede bulunan içerikler bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır.Sitemizin devlet kurum ve kuruluşlarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
örgü