Trafik Cezaları

Trafik cezaları 2014 senesinde 2013 yılına göre fiyatlar da değişiklik meydana gelmiştir. Motor kullanımları, bisiklet kullanımları, hız, kırmızı ışıkta geçme, ehliyetsiz bir şekilde trafiğe çıkma, alkollüyken araç kullanmak ve daha bunun gibi 170 suç birden gelmiştir. Yönetmeliğe göre belirli miktar üzerinde alkollü iken araç kullanan kişilerde ilk defasında 700 lira iken ikinci kez 877 lira para cezasına çarptırılacaktır. Üçten fazla olan kişilere 1407 lira para alınacaktır. Daha da artırılırsa bu kişilere davranışları konusunda eğitim verilecektir. Eğer başarı ile tamamlarlarsa o zaman ehliyetleri verilecektir. Diğer bir ceza trafiğe ehliyetsiz çıkan kişiler 166 lira para cezasına çarptırılacaktır. Araçlarda muayene süresi aşımı 177 lira para ceza verilecektir.

Araç içerisinde görüş engeli sağlayan, süs, bir takım çıkıntılar, yüksek ses ve dumanlı egsoz taktıranlara ise; 166 lira para cezası vardır. Trafik cezaları 2014 senesinde son derece caydırıcıdır. Korsan taksi kullanımı ve yolcu taşıması 2100 lira ve tekrar ederse kişi 3500 lira ceza alınacaktır. Bunun yanı sıra korsan dolmuş, taksi, otobüse binen kişilere 233 lira ceza kesilecektir. Araç içine izinsiz bir şekilde reklam yapıştırmak, yazı yazmak, bayrak asmak, her türlü sesli donanım gibi durumlarda 77 lira ceza vardır. Resmiyeti olmayan araçlara resmi araçların plaka rengine boyatmak 166 lira ceza ödenmesi kesindir.

Trafik cezaları 2014 senesinde kesinlikle insanların kendine çeki düzen vermesini sağlamaktadır. Park, dönüş ışıkları ve frenlerin bozuk olması 77 lira ceza vardır. Sağ ya da sola dönüşlerde kural ihlali yapılması 77 lira cezası vardır. Şeri izlemede kurallara uymamak yine 77 liradır. Ehliyet almak için yanlış bilgi, adres, sahte belgeler vermek 877 lira cezası vardır. Daha bunun gibi birçok ceza uygulaması 2014 yılında gelmiştir.

trafikcezasorgulama.net 2014 tüm hakları saklıdır.Sitede bulunan içerikler bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır.Sitemizin devlet kurum ve kuruluşlarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
örgü