TRAFİK CEZASI BORÇ SORGULAMA


TRAFİK CEZASI BORÇ SORGULAMA

Trafikte güvenliğin sağlanabilmesi için uygulanan, caydırıcı nitelikteki trafik cezaları ile ilgili işlemler online olarak yapılabiliyor. Aracınıza ya da plakanıza yazılan tüm trafik cezalarını artık internetten öğrenebilirsiniz. Gelir İdaresi Başkanlığı’na bağlı İnternet Vergi Dairesi üzerinden yapacağınız, birkaç dakika süren sorgulama ile tüm ceza bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Motorlu taşıt sorgulaması ekranında yer alan sorgulama bölümünde trafik cezası borç sorgulama işleminizi yapabilirsiniz. Otomobilinize ya da diğer araçlarınıza yazılan tüm cezaların makbuzlarını takip edebilirsiniz.

Trafik cezası borç sorgulama ekranında plaka, T.C. kimlik numarası ya da vergi kimlik numarası ve tescil tarihi bilgilerini eksiksiz girmeniz gerekiyor. Sorgulama sonucunda en detaylı ve en güncel hali ile trafik cezası bilgilerinize ulaşabilirsiniz. Dilerseniz tümünü ya da bölüm bölüm olarak ödemesini online yapabilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 27.11.2015

Trafik cezası sorgulama ekranında kişilerin kimlik bilgileri girmesi yeterlidir. Bu bakımdan sadece araç ve araç sahibinin bilgileri üzerinden sorgulama yapılabilmektedir. Sizler de kolay bir şekilde ceza bilgilerini öğrendikten sonra GİB üzerinden ödeme işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Trafik cezası ödeme noktasında online olarak yapılacak ödemelerde de erken ödeme indiriminin sağlanması, bu konuda teşvik edici durumdadır.

ceza

Trafik cezası sorgulama işlemlerinin EGM üzerinden yapılması sırasında yukarıdaki gibi bir ekran görülecektir. Ekrandaki alanların doldurulması ile birlikte ceza sorgulama bölümüne geçiş yapılacaktır. Böylece ceza bilgileri kolay bir şekilde görülebilir.

TRAFİK CEZASI BORÇ SORGULAMA İÇİN : TIKLAYINIZ
Etiketler: , , , , ,

Yorum Yaz

trafikcezasorgulama.net 2014 tüm hakları saklıdır.Sitede bulunan içerikler bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır.Sitemizin devlet kurum ve kuruluşlarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
örgü