TRAFİK CEZASI NEREDE KESİLDİ


TRAFİK CEZASI NEREDE KESİLDİ

İnternet üzerinden sadece birkaç dakika içerisinde trafik cezası nerede kesildi sorusuna en detaylı bilgi alınabilmektedir. Çeşitli trafik kuralları ihlalleri nedeni ile yazılan trafik cezalarına ilişkin her tür sorgulama internet üzerinden online olarak ve sadece birkaç dakika içerisinde yapılabilmektedir.

Bunun için Gelir İdaresi Başkanlığı’nın İnternet Vergi Dairesi sayfası üzerinden sorgulama yapılabilmektedir. Motorlu taşıt sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme ekranında plaka, araç tescil tarihi, T.C. kimlik numarası veya vergi kimlik numarasının girilmesi gerekiyor.

Bu bilgileri girildikten sonra trafik cezasının miktarı, nerede yazıldığı ve neden yazıldığı görülebilmektedir. Bunun dışında da araç sürücüleri trafik cezası nerede kesildi sorusu için en güncel ve en doğru yanıtları taşıtlar vergi dairesinden öğrenebilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 29.11.2015

Trafik cezası sorgulama işlemlerini yapacak kişilerin ilk olarak aşağıdaki bağlantıyı kullanması gerekir. Bağlantı üzerinden sağlanacak erişim sonrasında aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır.

ceza

Bu ekranda görülen formun doldurulması sonrasında ise kişilerin bilgileri üzerinden trafik cezası sorgulanacak ve durum kişiler ile paylaşılacaktır. Trafik cezaların yayınlanması ile birlikte trafik cezalarının neden alındığı da öğrenilmiş olacaktır. Bu bakımdan sadece trafik cezası sorgulama yapıldığında kişilerin trafik cezası olup olmadığı değil, mevcut cezaların detaylarını da öğrenmesi sağlanmaktadır. Yukarıdaki görselde yer aldığı gibi formun doldurulması yeterli olacak ve böylece cezalar da öğrenilecektir.

TRAFİK CEZASI NEREDE KESİLDİGİNİ ÖĞRENMEK İÇİN : TIKLAYINIZ
Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 4 yorum yapıldı:

 1. ahmet diyor ki:

  tutanak tarihi 13 10 2013 tebliğ tarihi 17 01 2104 bu tarihten iki ay sunra aracı muayeneye gütürdük burç çıkmadı mademki ceza keilmiş nekadar olduğunu yazıyursunuz da ne için kesildiğini nerden kesildiğini niye yazmıyursunuz
  sizin işiniz sadece bu kadar burçmu var demek işimizi bırakıp ben nerden ceza yediğimi araştıracağız mademki bu cezayı ödeyeceksem ne için ödediğimi bilmek
  HAKKIM DEĞİLMİ saygılarımla

 2. emsal bulut diyor ki:

  35gc4623 plakalı araca benim tc kimlik numarama trafik cezası çıkmaktadır nerde ve nasıl ceza yediğimi öğrenmek istiyorum

 3. mehmet diyor ki:

  benim aracıma 15 kasım 2015 de sabah 7 de ceza kesilmiş ama o saatde araba ile dışarı çıkmadığıma eminim nerde ve neden kesildiğini bilmiyorum kafalarına göre ceza kesiyorlar nasıl öğrenebililrim bilgisi olan varmı?

 4. ADEM diyor ki:

  34 VL 8144 21.11.2014 DE NE CEZASI KESİLMİŞ BULAMADIM

Yorum Yaz

trafikcezasorgulama.net 2014 tüm hakları saklıdır.Sitede bulunan içerikler bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır.Sitemizin devlet kurum ve kuruluşlarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
örgü