TRAFİK VERGİ BORCU SORGULAMA


TRAFİK VERGİ BORCU SORGULAMA

Araçları olan vatandaşların yıl içerisinde iki defa yükümlü oldukları motorlu taşıtlar vergisini ödemediği durumlar için trafik vergi borcu sorgulama yapması gerekmektedir. Trafik vergi borcu sorgulama yaparak ulaşılacak olan tüm borçların ödenmesi gerekmektedir. Aksi halde var olan borçlara eklenecek faizler ile birlikte toplam bakiye yükselecektir.

Ayrıca vatandaşların yapacakları araç satış gibi işlemlerde herhangi bir şekilde işlemlere de müsaade edilemeyecektir bu nedenle ilk olarak trafik vergi borcu sorgulama yapılması gerekmektedir. Trafik vergi borcu sorgulama için GİB internet vergi dairesini kullanabilirsiniz. İlgili site üzerinden yapacağınız işlemler sayesinde hem vergi borçlarını sorgulayabilir hem de tüm vergi borçlarınızı ödeyebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 26.11.2015

Vergi borçlarının ödenmesi için ilk olarak aşağıdaki bağlantıdan sisteme giriş yapılması gerekmektedir. Giriş sonrasında aşağıdaki gibi bir ekran açılacaktır.

GİB

Bu ekranda sizden plaka gibi bilgiler istenmektedir. Her alana istenen bilgilerin doğru bir şekilde girilmesi gerekmektedir. Böylece araç üzerinden vergi borcu ve trafik borcu sorgulanabilecek ekranlar açılacaktır. Açılacak yeni ekranda ise vergi için vergi bölümünün, ceza için ise ceza bölümünün seçilmesi yeterli olacaktır. Bu sayede araçların vergi konusndaki güncel durumu görülecek ve geçmiş dönemlere ait herhangi bir borç olup olmadığı da öğrenilecektir. Eğer geçmiş yıllara ait herhangi bir borç bulunuyorsa, kişilerin tüm borçlarını ödemesi gerekmektedir.

Ödeme yapılmadığı takdirde borçlar daha da artacaktır. Bu nedenle en yakın tarihte ödeme yapılmalıdır.

TRAFİK VERGİ BORCU SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ
Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

trafikcezasorgulama.net 2014 tüm hakları saklıdır.Sitede bulunan içerikler bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır.Sitemizin devlet kurum ve kuruluşlarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
örgü