TRAMER SONUCU SORGULAMA


TRAMER SONUCU SORGULAMA

Tramer sonucu sorgulama işlemleri, araçların hasar kaydının olup olmadığını öğrenmek için yapılan işlemlerden birisidir. Günümüzde Sigorta Bilgi ve Gözetim Merkezi üzerinden sağlanan bu hizmet sayesinde tüm araçlar için bilgi alınması ve sorgulama yapılması mümkündür.

Tramer sonucu sorgulama işlemleri için SMS servisinin kullanılması gerekmektedir. SMS servisi, 4 TL ile ücretlendirilmektedir. Bu nedenle kişilerin 4 TL işlem ücretini ödemesi gerekmektedir. Ücretin ödenmesi ve SMS talebinde bulunulması ile birlikte tramer sonucu sorgulama işlemleri yapılabilmektedir. Tüm araçlar için SMS üzerinden tramer sonucu sorgulama yapılabilir. Üstelik hizmetten tüm vatandaşlar da yararlanabilmektedir. Bu bakımda herhangi bir kısıtlama bulunmadan sorgulama işlemleri yapılabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 26.11.2015

Araçların tramer sorgulaması, belirtildiği kaza durumunun öğrenilmesidir. Her ne kadar tramer sorgulama hizmetlerinin internet üzerinden kullanımda olmaması eleştiri alsa da kişilerin araçların başında yapacağı pazarlıklarda araçların kaza durumunun hemen öğrenilmesi noktasında bilgi almasını sağlamaktadır.

arac

Kazalı araç almak istemeyen kişiler, araç pazarlığı yaparken, araçların plakası üzerinden tramer sorgulama yaparak, resimde de görüldüğü gibi araçların kaza durumunu öğrenebilir. İlgili bilgilerin öğrenilmesinin ardından ise herhangi bir sorun kalmayacağı gibi kişiler alacakları bilgilere göre kesin kararını verebilir. Mağdur olmamak ve kazalı araç almak istemeyen kişilerin kesinlikle es geçmemesi gereken işlemler ücretli olmasına rağmen 4 TL gibi düşük bir ücret alındığından dolayı, bu ücret kolayca karşılanabilir. Üstelik ücret mobil hatlar üzerinden alınmaktadır.
Etiketler: , , ,

Yorum Yaz

trafikcezasorgulama.net 2014 tüm hakları saklıdır.Sitede bulunan içerikler bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır.Sitemizin devlet kurum ve kuruluşlarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
örgü