UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ – AD VE SOYAD DEĞİŞİKLİĞİ


UNVAN DEĞİŞİKLİĞİ – AD VE SOYAD DEĞİŞİKLİĞİ

Trafik uygulamalarında her ihtiyaca göre farklı bir uygulama prosedürü bulunmaktadır. Ünvan değişikliği – ad ve soyadı değişikliği işlemleri içinde belli kriterler belirlenmiş ve bazı evraklar istenilmektedir.  Ünvan değişikliği – ad soyadı değişikliği işlemlerinde istenilen belgeler:

1.  Dilekçe

2.  Kayıtlı olduğu nüfus idaresinden kayıtlı nüfus örneği

3. 2 adet trafik tescil ve müracaat işlem formu (ek -1)

4. Trafik tescil şubesi ya da bürosundan temin edilecek yeni tescil belgesi

5.  Şirketler içinticari kayıt sicil sureti

6.  Şirketler için, ibraz edilmiş olan imza sirküleri

7.  Şahıslar için, araç sahibinin boşanma, evlenme ya da mahkeme kararları sonucunda isim ya da soyadlarının değiştirilmesi halinde ilgili nüfus müdürlüğü tarafından düzenlenmiş olan vukuatlı nüfus kayıt örneğine istinaden işlem uygulanmaktadır. Vukuatlı nüfus kayıt örneğinin POLNET ortamında sorgulanabilmesi halinde nüfus müdürlüğünden belge talep edilmesine gerek yoktur.

Yukarıda belirtilen belgelerin tamamlanmasının ardından unvan değişikliği – ad ve soyadı değişikliği işlemi yapılabilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 30.11.2015

Yapılacak değişikliklerin işleme girmesi uzun sürmemektedir. Kişilerin yapacağı başvurular sonrasında gerekli değişiklikler evraklar üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu açıdan uzun süre beklenmesine gerek yoktur. Sizler de bu konuda durum hakkında kurumdan bilgi alabilirsiniz.

arac

Araçlar ile ilgili yapılacak tüm işlemlerde resmi mevzuata uyulması gerekmektedir. Resmi mevzuat gereği herhangi bir eksik olması ya da işlemlerin yanlış bir şekilde yapılması halinde cezai işlemler uygulanabilecektir. Bu nedenle kişilerin  bu tür yaptırımlara dikkat etmesi gerekmektedir. Durum hakkında online olarak da bilgi alınabilir.
Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz

trafikcezasorgulama.net 2014 tüm hakları saklıdır.Sitede bulunan içerikler bilgilendirme ve yönlendirme amaçlıdır.Sitemizin devlet kurum ve kuruluşlarıyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır.
örgü